Alimenty na spokojnie, czyli jak w zgodzie ustalić wysokość alimentów
3 kwietnia 2017
Podział majątku – czy zawsze musi być podłożem konfliktu?
7 maja 2017
Pokaż wszystkie

Rozwód dwojga ludzi, którzy niegdyś ślubowali sobie wierność, szczerość oraz miłość aż do śmierci, jest traumatycznym wydarzeniem. Czasem pojawia się taki moment w życiu małżonków, w którym dociera do nich, że nie mogą, nie są już w stanie być razem i mieszkać pod jednym dachem. Rozwód jest zatem nieuchronnym zakończeniem małżeństwa. Powodów rozstania ludzi jest wiele. Najczęściej jest to niezgodność charakterów, przemoc, zdrada, nałóg partnera lub po prostu wypalenie się uczucia.

Jak rozwieść się w zgodzie?

Brak miłość łączącej dwoje ludzi bardzo często sprawia, iż małżeństwa nie da się uratować i jedynym rozwiązaniem jest rozwód. Proces ten chyba dla nikogo nie jest miłym przeżyciem. Niestety, w czasach współczesnych ludzie coraz częściej decydują się na rozwiązanie związku małżeńskiego. Ludzie są różni. Mają odmienne charaktery, inne oczekiwania i potrzeby. Dlatego jedne pary dążą do tego, aby rozstać się szybko, w zgodzie i pokoju, ale inne usiłują skorzystać na rozstaniu, co nierzadko doprowadza do kłótni,  a cały proces rozwodowy może trwać miesiącami.

W zgodnym związku obie strony interesują się nie tylko dobrem swoim, ale także partnera. W sytuacji, gdy dochodzi do jego rozpadu, priorytety często ulegają znacznej zmianie. Rozczarowanie małżonkiem, nieudanym pożyciem małżeńskim sprawia, że nierzadko czuje się złość, rozgoryczenie, chęć zemsty i zysku. Wszystko to doprowadza do przedłużania procesu rozwodowego, walki o majątek czy całkowitą opiekę nad dziećmi. Sytuacja taka jest jednak mało przyjemna, a nawet niezwykle bolesna dla obu stron. Niestety bardzo często cierpią na tym dzieci. Dlatego, aby uniknąć niepotrzebnego stresu, bólu i cierpienia, warto zastanowić się nad tym, czy lepszym rozwiązaniem nie byłoby polubowne rozstanie i ustalenie dogodnych warunków rozwodu. W takich przypadkach bardzo pomocna jest szczera rozmowa, a nawet pomoc specjalistów, którzy pomagają ludziom w przejściu tego trudnego okresu. Bardzo istotne jest to, by liczyć się z dobrem i szczęściem dzieci, dla których rozstanie rodziców i tak jest ogromnym ciosem i bolesnym przeżyciem.

Dodaj opinie