Jak walczyć z pierwszymi objawami kryzysu w małżeństwie?
3 grudnia 2016
Jak przeprowadzić rozwód, żeby dzieci nie cierpiały?
26 grudnia 2016

Adwokat rozwód Wrocław , Adwokat Warszawa rozwód

Kiedy małżonkowie zgodnie dojdą do wniosku, że czas, by każdy z nich poszedł własną drogą, nie ma żadnych kwestii spornych, problemów z podziałem majątku czy opieką nad dziećmi, nie trzeba przywiązywać większej wagi do tego, jak przebiega sprawa sądowa i nie zawsze trzeba korzystać z usług adwokata. Inaczej jednak jest w przypadku, kiedy potrzebne są sądowe ustalenia i regulacje – gdy małżonkowie sami nie są w stanie dojść do kompromisów. W takich sprawach potrzebna jest nie tylko pomoc adwokata, ale też wynajęcie prawnika szczególnie kompetentnego i zręcznego, który zadba o wynegocjowanie dobrych warunków podczas rozwodu z orzekaniem o winie, dotyczących podziału majątku i kwestii opieki nad dziećmi. Jak wybrać takiego adwokata?

Prawnik czy kancelaria?

Wielu osobom wydaje się, że lepiej jest korzystać z usług kancelarii niż pojedynczych adwokatów, ponieważ jest to rozwiązanie bardziej prestiżowe oraz w takich przypadkach można liczyć na lepszą obsługę. Bywa z tym jednak różnie, ponieważ w kancelariach, gdzie pracuje wielu prawników, często prowadzą oni sprawy wspólnie, zmieniając się na poszczególnych etapach. Czasem oczywiście nie jest to problem, może się jednak zdarzyć też, że sprawa będzie traktowana powierzchownie, adwokaci nie będą w nią odpowiednio zaangażowani, a przez to stracić może klient. Lepiej więc unikać takich sytuacji i przede wszystkim już na początku upewnić się, czy adwokat, z którym się rozmawia, będzie prowadził sprawę rozwodową od początku do końca.

Kwalifikacje i doświadczenie

Zręczność prawnicza to pewnego rodzaju talent, ale nabywa się też jej z wiekiem, wraz z doświadczeniem. Nie oznacza to, że zawsze trzeba wybierać prawnika starszego, doświadczenie jest jednak bardzo ważne, lepiej nie wybierać świeżo upieczonego adwokata. Jeśli chodzi o kwalifikacje, adwokat, który nie jest odpowiednio wykształcony, nie mógłby otworzyć kancelarii, ważne jest jednak, czy aktualizuje posiadaną przez siebie wiedzę, gdyż prawo przecież stale się zmienia. Jak jednak znaleźć takiego prawnika? Korzystanie z rankingów nie jest zbyt dobrym rozwiązaniem, gdyż nie są to miarodajne zestawienia. Lepiej poszukać opinii o danych prawnikach czy kancelariach w Internecie, opierając się jednak tylko na takich komentarzach, które wyglądają na wiarygodne, są zamieszczane na moderowanych portalach i forach i nie istnieją co do nich wątpliwości, że są wpisami sponsorowanymi. Szczególnie polecamy portale które nie dają możliwości usuwania komentarzy za dodatkową opłatą oraz publikują bez problemu negatywne opinie. Niestety takich portali nie ma wiele – polecamy szczególnie np www.wybierzprawnika.com  oraz www.opinieoprawnikach.pl 

Specjalizacja – adwokat Wrocław rozwód, adwokat rozwód Warszawa

Wielu prawników i kancelarii chwali się tym, że specjalizuje się w niemal wszystkich możliwych gałęziach prawa, znacznie lepiej jednak jest wybrać fachowca, który skupia się na jednej dziedzinie, w tym przypadku – na prawie rodzinnym, z naciskiem na właśnie rozwody. Dotyczy to wszystkich branż – specjalista jednej branży będzie w niej znacznie lepiej zorientowany (choćby jeśli chodzi o zmiany w prawie i stałe dokształcanie się), mocno zakorzeniony w praktyce, a więc będzie po prostu lepiej spełniał swoje zadanie – i będzie lepszym wyborem – aniżeli osoba, która zna się na wszystkim, a więc w rzeczywistości jej wiedza i praktyka mogą być dość powierzchowne, a uwaga – mocno rozproszona.

Istotne porozumienie

Już podczas pierwszego spotkania z prawnikiem można stosunkowo dobrze ocenić, czy będzie on odpowiednią osobą do prowadzenia sprawy rozwodowej. Takie sprawy zawsze są trudne i stresujące dla osób, których dotyczą, adwokat musi być więc osobą pełną zrozumienia, a także profesjonalistą. Konieczny jest więc dobry kontakt między nim a klientem, nie może być miejsca na żadne niedomówienia i wątpliwości. Takie porozumienie lub jego brak oraz zaangażowanie adwokata w sprawę widać już od początku, dlatego jeśli klientowi wydaje się, że prawnik, którego wybrał, jest mało kompetentny, słabo zaangażowany w sprawę czy interesuje go tylko zarabianie pieniędzy, lepiej poszukać innego fachowca, zwłaszcza że osób świadczących takie usługi jest na rynku bardzo wiele.

Dobre poinformowanie

Adwokat podczas sprawy rozwodowej musi bardzo dobrze poznać sytuację klienta, już choćby po to, by dobrze napisać pozew rozwodowy, rozpoznać, czego potrzebuje oraz by mógł opracować strategię działania. Pozwoli mu to także realnie ocenić, na co klient może liczyć z roszczeń, o które się ubiega, by nie dawać mu złudnych nadziei oraz zwyczajnie nie wprowadzać go w błąd. Analogicznie, tak samo ważne jest, by adwokat na bieżąco informował swojego klienta o wszystkim, co dzieje się w sprawie – po to, by mógł on się do tego ustosunkować, by miał świadomość swojej sytuacji oraz dlatego, że zwyczajnie ma prawo wiedzieć, zwłaszcza że za tę usługę płaci, i to niemało.

Kwestia kosztów

Osoby, którym bardzo zależy na wygraniu sprawy, często poszukują adwokata wśród prestiżowych kancelarii i prawników, którzy za swoje usługi pobierają wysokie opłaty. Taka taktyka jednak nie zawsze się opłaca. Dlaczego? Oczywiście można uznać, że dobry fachowiec ceni się, bo ma do tego prawo, usługi prawnicze także nie są szczególnie tanie z tego względu, że ich świadczenie wymaga dużej wiedzy oraz zaangażowania. Kosztowni prawnicy często jednak dyktują takie ceny przede wszystkim dlatego, że mają prestiżowych klientów – spółki, firmy etc., czyli podmioty, w obsługę których pewnie będą znacznie bardziej zaangażowani niż w prowadzenie sprawy rozwodowej, bo nawet jeśli sporo za nią zarobią, to na przykład za wprowadzenie spółki na giełdę otrzymają znacznie wyższe wynagrodzenie. Będąc więc klientem indywidualnym, lepiej jest rozsądnie dobrać adwokata do swojej sytuacji i raczej nie korzystać z usług prawnika, który specjalizuje się w świadczeniu usług prawniczych na rzecz podmiotów gospodarczych, a nie klientów indywidualnych.

Oczywiście dobrym wyborem może nie być też skorzystanie z usług adwokata bardzo taniego, gdyż może to oznaczać, że jest on niezbyt zręczny i niskie stawki spowodowane są brakiem klientów. Najrozsądniej będzie więc nie kierować się ceną, ale innymi względami, wymienionymi wyżej.

Sprawdź także dyskusje na naszym forum: 

⇨ JAK WYBRAĆ DOBREGO ADWOKATA WASZE DOŚWIADCZENIA- FORUM ROZWOD24  ⇦

 

↓↓↓Podziel się także opinią o swoim adwokacie w komentarzu poniżej ↓↓↓

 

11 Komentarze

 1. Adam pisze:

  Wybór odpowiedniego adwokata to rzeczywiście nie jest prosta rzecz. Na szczęście w tym artykule znalazłem sporo interesujących porad i znalazłem odpowiedniego radcę prawnego. Dzięki wielkie za otworzenie oczu na pewne sprawy!

 2. Krzysztof pisze:

  Ciekawy wpis bardzo na czasie. Prawników teraz jest tylu, że człowiek sam nie wie do którego adwokata się zwrócić. Zwłaszcza, że najczęściej z usług prawnika korzystamy raz w życiu. Na tym blogu temat identycznie ale wydaje mi się, że trochę lepiej albo po prostu szerzej opisany http://www.blog.wybierzprawnika.com/jak-wybrac-adwokata-adwokat-wroclaw-warszawa/

 3. Wiktoria pisze:

  Dzień dobry, proszę podpowiedzieć którego adwokata we Wrocławiu wybrać do sprawy rozwodowej oraz o podział majątku. Dziękuję

 4. aas pisze:

  Obecnie rozpoczynamy tworzyć rankingi adwokatów dla takich miast jak Wrocław, Warszawa czy Katowice. Wpisów jest jeszcze niewiele ale są to rankingi tworzone tylko przez naszych użytkowników więc stworzenie zajmie chwile ale będzie to ranking wiarygodny. Tu podaje pierwsze linki

  Adwokaci Wrocław Ranking – http://www.rozwod24.info/kancelarie_adwokackie/adwokaci_wroclaw/

  Adwokaci Warszawa Ranking –
  http://www.rozwod24.info/kancelarie_adwokackie/adwokaci_warszawa/

 5. knup pisze:

  Każda rada jest cenna, rozjaśniło mi to trochę jak szukać odpowiedniego prawnika 🙂

 6. NBianka pisze:

  wpisuję w google ADWOKAT WROCŁAW ROZWÓD i 30 adwokatów do w gdzieś jakiś gotowy ranking ile spraw wygrali, ile spraw prowadzą, jakie są ceny? Jak wybrać dobrego ale też nie bardzo drogiego adwokata?

 7. Katarzyna Wrocław pisze:

  Też szukam. Adwokata Pawła Borowskiego polecają i ma bardzo dobre opinie. Miał może ktoś osobiście do czynienia

 8. Hania pisze:

  KRAKÓW – dajcie namiar na jakiegoś dobrego adwokata od rozwodów. Plis

 9. Sprawdzony Adwokat pisze:

  Jeśli chodzi o adwokatów do rozwodu w Katowicach i Gliwicach to polecamy temat na forum http://sprawdzony-adwokat.pl/forum/Thread-Dobry-adwokat-rozwody-Gliwicezapraszamy do dzielenia się opiniami o adwokatach

 10. Renia pisze:

  W Gdyni polecam adwokata http://adwokatkrakowski.pl/, pan Krakowski pomógł pomógł mi w mojej sprawie rozwodowej i zakończyła się sukcesem.

Dodaj opinie