• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Rozwód bez adwokata - czy warto?
A czy ktoś z Was rozwodził się bez adwokata (pełnomocnika)? Jakie macie w tym doświadczenie? 

Pytam, bo mam pozew bez orzekania o winie, bez podziału majątku, jedynie alimenty i zastanawiam się czy nie spróbować bez adwokata, bo jednak 3 -5tys. to trochę sporo...Jedynie poprosiłabym adwokata o pomoc w sprawdzeniu poprawności napisanego pozwu i planu rodzicielskiego. Mąż raczej nie będzie robił większych problemów, więc może adwokat nie jest konieczny...Kurcze...sama już nie wiem. Wolałabym te  tys. na wakacje przeznaczyć
  Odpowiedz
Niee brałam adwokata, zawarlam ugodę z mężem, wszystko ustaliliśmy sami, do sadu poszliśmy z podpisana ugoda uzgodniona kwota ali oraz kontaktow, sprawa trwała 15 minut mimo dwuletniego dziecka dostaliśmy rozwód na pierwszej sprawie. 6 tyś w kieszeni. Nawet pozwu nie musisz dawać do sprawdzenia ja swój z netu prEpisalam ? plan rodzicielski nie jest konieczny jak zawrzecie ugodę.
  Odpowiedz
Mój eks miał adwokata on wystąpił z pozwem o rozwód ( do ustalenia była tylko kwota alimentów i opieka), ja nie brałam adwokata, udało się dogadać na 2 rozprawie ( jedyny koszt jaki poniosłam na rozwodzie o konsultacja u adwokta w sprawie odpowiedzi na pozew 500zł )
  Odpowiedz
Jestem świeżo po takim doświadczeniu . Tydzień temu miałem sprawę wszystko odbyło się bez adwokatów . U mnie wszytsko było wczesniej dogadane i tak też się skończyło jak było uzgodnione. Jeżeli jesteś pewna ,że ustalenia bedą dotrzymane to polecam.
  Odpowiedz
Idź do mądrego adwokata na konsultacje zapłacisz max 300zł a dordzi ci co do pozwu. Poszukaj takiego co ma dużo spraw to nie będzie na siłe cisnął abyś koniecznie zleciła sprawę
  Odpowiedz
Jeśli możliwe jest dogadanie się samemu to oczywiście nie ma konieczności zatrudniania adwokata, ale niestety nie każdy potrafi na spokojnie porozmawiać i dojść do porozumienia...
  Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości