• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Pobieranie świadczeń podczas rozwodu
Jestem w trakcie rozwodu. Od 01.09.2016 jest rozdzielność majątkowa. Od połowy kwietnia 2017 wynajmuje mieszkanie. Były od 01.09.2016 nie łoży na syna(sprawa o alimenty została wstrzymana ze względu na sprawę rozwodowa, każdy z pozwów był złożony w innym sądzie w różnych terminach).
Nie dawno dowiedziałam się ze były pobiera świadczenia z funduszu socjalnego. Do wyliczenia kryterium o świadczenia podaje mnie i syna. Pieniądze pobrał już w
-grudniu 2016(świadczenie świąteczne)
-okresie urlopowym 2017(wczasy pod gruszą)
-grudniu 2017(świadczenie świąteczne).
Napisał do mnie że mam mu napisać, czy pracuje na umowę o pracę czy na czarno(zmieniłam pracę) bo chce wykorzystać jeszcze urlop przed rozwodem żeby dostac wczasy pod gruszą za 2018 r. Zadzwoniłam do jego zakładu pracy i zapytałam na jakiej podstawie ma wypłacane świadczenia skoro nie mieszkam z nim i jest rozdzielność majątkowa, więc Pan kadrowiec, który jest jego kolega odpowiedział mi że rozwodu nie ma więc może pobierać swiadczenia i po za tym on mi nie będzie dalszych informacji udzielał.
Moje pytanie brzmi, czy on może pobierać te świadczenia, na moje jest to wyłudzenie? I czy jest na to jakiś paragraf bo chciałabym zgłosić ta cala sprawę prezesowi na piśmie?
  Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości