• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Jaka wysokość alimentów
Witam, w listopadzie zlozylam wniosek o alimenty w kwocie 1000zl na moją 2.5 letnia córkę. Ojciec dziecka wynajął sobie adwokata który radził mu płacić dobrowolnie po 300 zł. Tak też zrobił 26 grudnia wysłał mi 600 zł, w styczniu również wysłał 300 zł. Pracuje na najniższa krajowa i osiąga dochód 1465zl, oprócz tego sprzedaje komplety naczyń oczywiście nie odprowadza podatków, po prostu robi to na czarno, z tego osiąga dochód ok. 20 tys miesięcznie, wynajmuje mieszkanie za 1700 zł oraz posiada samochody o łącznej wartości 80 tys złotych. Skończył tylko podstawowke, oczywiście dostałam pismo od jego adwokata że w związku z jego dochodem i jego płatnościami on nie zgadza się na większe alimenty bo go na to nie stać, dodatkowo stwierdził że to on będzie kupował ciuchy u obuwie małej, gdzie przedstawił paragon na 550 zł że kupił jej kurtkę i 2 komplety ubranek. Oczywiście kurtka była na wiosnę która dał mi w środku zimy, ale mniejsza z tym. Generalnie moja sytuacja wygląda nie najlepiej. Do tej pory (listopada) otrzymywałam 500+ i rodzinne. Wynajmuje mieszkanie w kwocie 850 zł + opłaty. Nie pracuje, nie uczę się ani nie dostaje ŻADNYCH pieniędzy z państwa. Jestem sama i nie mam możliwości podjąć pracę, bo nie ma kto zaopiekować się moja córka, nie mam rodziców, nie mam rodzeństwa mam tylko schorowana babcie. Termin jest na 12 lutego i tu moje pytanie. Jakie mam szansę, że dostanę więcej niż te jego 300 zł? Niestety mała nie nadaje się jeszcze do przedszkola, więc dopiero od września będę mogła podjąć pracę a żłobek to koszt rzędu 700 zł.
  Odpowiedz
Niech Pani poczyta sobie np ten artykuł: http://martalubik.pl/blog/alimenty-–-od-...h-wysokosc

wynika, że nie ważne ile zarabia facet teraz tylko ile powinien gdyby sie przylozyl, o ile dobrze rozumiem to fakt ze Pani na codzien zajmuje sie córki sprawa ze ojciec powinien placic wieksze alimenty, wydaje mi sie ze 300 zl to za malo ale ciezko powiedziec
trzeba wykazac w pozwie ze ojciec moze zarabiac wiecej, ze jest zdrowy, mlody i pelni sił Smile i nie interesuje sie dzieckiem wtedy jest zobowiazany w wiekszym zakresie utrzymywac corke niz Pani
  Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości