Jakie dowody należy zgromadzić, aby sąd udzielił rozwodu z winy małżonka?
21 listopada 2016
Typowe zachowania mężczyzny mającego kochankę
26 listopada 2016

Zdrada to jedna z najczęstszych przyczyn rozpadu związków i rozwodów. Mało kto umie zdradę wybaczyć, wiele osób jednak potrafią ją ukrywać, nawet przez długi czas. Poniżej przedstawiamy 10 oznak, które wskazują, że partner czy partnerka dopuścili się zdrady. Warto je poznać, by móc w porę zareagować kiedy dojdzie do takiej sytuacji. 

Mniej czasu dla partnera

Jest to zjawisko, które po prostu musi towarzyszyć zdradzie, gdyż osoba zdradzająca zaczyna dzielić swój czas nie tylko między zwykłe obowiązki, ale też poświęca go nowej relacji, przy czym często poświęca bardzo dużo czasu na spotkania oraz przygotowywanie się do nich. To ostatnie zwykle wiąże się z kolejną oznaką.

Większa niż do tej pory dbałość o siebie

Oczywiście nie musi to od razu oznaczać, że ma się kochanka czy kochankę, jednak jeśli do tej pory ktoś nie przywiązywał większej wagi do swojego wizerunku, a teraz znienacka się to zmieniło, może to wskazywać, że jest tego konkretna przyczyna. W przypadku panów jest to przede wszystkim większa dbałość o higienę, używanie większej ilości perfum, staranne układanie włosów czy nawet duża zmiana wizerunku. Kobiety często zmieniają styl ubierania na bardziej kobiecy, często nawet wyzywający, bardziej niż do tej pory dbają o fryzurę i makijaż.

Dziwne telefony i wiadomości

W dzisiejszych czasach jest wiele możliwości kontaktowania się, ale nadal stosunkowo łatwo można zauważyć, kiedy partner dostaje więcej niż zwykle smsów, prowadzi niekończące się rozmowy na facebooku czy komunikatorze internetowym (przy czym stara się, by nikt nie zerkał mu na ekran) czy też wychodzi z domu kiedy dzwoni jego telefon. Takie przykłady jasno wskazują, że ma coś do ukrycia. Czasem też mogą pojawić się głuche telefony, „pomyłki” czy też wpisywanie numerów jednej osoby pod wieloma, fałszywymi nazwami. Niepokojące jest też ciągłe noszenie przy sobie telefonu i ukrywanie, z kim się rozmawiało jeśli do tej pory telefon leżał gdzieś niedbale rzucony.

Niechęć do zbliżeń

Zdradzający bardzo rzadko są w stanie sypiać z dwoma osobami równolegle, także z powodów fizycznych. Zwykle więc w przypadku zdrady można zauważyć oziębłość seksualną, niechęć do podejmowania zbliżeń bez żadnego racjonalnego uzasadnienia czy też szukanie wymówek. Kobiety w takich sytuacjach często są zmęczone lub boli je głowa, mężczyźni zaś zwykle starają się kłaść do łóżka na tyle późno, by mieć pewność, że małżonka będzie już spać. W niektórych przypadkach partner decyduje się na opuszczenie wspólnej sypialni pod pozorem na przykład wstawania o różnych porach. Takie sygnały zawsze powinny niepokoić.

Kłótnie

Konflikty są normalnym zjawiskiem w każdym związku, ale zwykle kłótnie są konstruktywne, a partnerzy dążą do osiągnięcia porozumienia. W sytuacji, gdy partner zdradza, nie zależy mu na porozumieniu, co łatwo można rozpoznać. Nie można się z nim porozumieć, a kiedy mu się to wypomina, nie osiąga się pożądanych rezultatów w postaci tłumaczeń i spokojnej rozmowy, a jedynie wybuchy złości i pretensji.

Nieuzasadnione lub zbyt częste wyjazdy

Żona nagle wybiera się z koleżanką do spa, choć nigdy tego nie robiła? Mąż ma kolejną w tym miesiącu delegację? Takie wypady powinny zaniepokoić, gdyż bardzo często zdarza się, że współmałżonek czeka w domu, podczas gdy druga osoba spędza czas z kochankiem czy kochanką, mając pewność, że nie wyjdzie to na jaw.

Drażliwość i nerwowość

Reakcje takie mogą być oczywiście powodowane przez wiele innych rzeczy, takie jak stres w pracy czy problemy zdrowotne, jeśli jednak współmałżonek o czymś takim nie wie (a powinien), może to wskazywać na napięcie psychiczne wynikające z konieczności ukrywania się, życia w kłamstwie i ciągłej obawy, że zdrada wyjdzie na jaw. Jest to zjawisko dotyczące większości osób, tylko notoryczni zdradzacze czują się względnie komfortowo, prowadząc podwójne życie.

Brak czułości

Objaw ten można zauważyć zwłaszcza w przypadku młodych stażem par, które do tej pory nie szczędziły sobie czułości. Niechęć do pocałunków, trzymania się za ręce i tulenia zdecydowanie wskazuje, że coś jest nie w porządku.

Subtelne sygnały

Do kanonu przeszły już takie „sygnały” zdrady jak obcy zapach perfum, włosy na ubraniach czy ślady szminki na męskiej koszuli. W przypadku kobiet takim sygnałem może być branie prysznica po rzekomo niewinnym wypadzie takim jak wizyta u kosmetyczki (może to bowiem oznaczać, że w rzeczywistości spędziła upojne chwile z kochankiem). W niektórych, rzadkich co prawda, przypadkach, może się zdarzać ciągłe wracanie do tematu jednej osoby jeśli oboje współmałżonkowie ją znają czy przeciwnie, unikanie tego tematu jak ognia, niechęć do wspólnego widywania się nawet jeśli do tej pory spędzało się razem wiele wolnego czasu itp.

(Nie)typowe objawy

O tym, że kupowanie prezentów (w przypadku mężczyzn) czy zwiększona dbałość o dom (jeśli chodzi o kobiety) może wskazywać na zdradę pewnie słyszał każdy, ale wiele osób uważa, że to niedorzeczne. Paradoks ten jednak jest faktem – w ten sposób osoba zdradzająca chce zagłuszyć wyrzuty sumienia oraz w pewnym stopniu zrekompensować współmałżonkowi wyrządzaną krzywdę.

Może zainteresuje Cię także:

Jak przeprowadzić rozwód, żeby dzieci nie cierpiały?

Jak wybrać dobrego adwokata do sprawy o rozwód?

Jak opiekować się dzieckiem po rozpadzie związku?

 

>> NASZ PROFIL NA FACEBOOK <<

Dodaj opinie