Jak rozpoznać zdradę – 10 oznak, że Twój partner Cię zdradza!
24 listopada 2016
Pierwsze oznaki kryzysu w małżeństwie
28 listopada 2016
Pokaż wszystkie

Zdrada jest jedną z najczęstszych przyczyn rozpadu związków, ale czasem zdarza się, że nie wychodzi na jaw. Zdrady dopuszcza się coraz więcej osób, przy czym zdradzają znacznie częściej mężczyźni niż kobiety. Niewierną osobę czasem może zdradzić jej zachowanie, nawet jeśli stara się nie dać nic po sobie poznać. Łatwiej można to zrobić, jeśli zna się typowe zachowania, na przykład mężczyzny, który ma kochankę. Oczywiście każdy człowiek i każda sytuacja są inne, są jednak objawy, które przynajmniej w większości przypadków mogą sugerować, że mężczyzna zdradza swoją żonę. Jakie to zachowania? 

Dbanie o siebie 

W dzisiejszych czasach wprawdzie mężczyźni coraz częściej przywiązują nie mniejszą niż kobiety wagę do swojego wyglądu, ale nadal można spotkać panów, którzy nie dbają przesadnie o siebie… dopóki nie znajdzie się kobieta, której będą chcieli zaimponować także w ten sposób. Zmiany te są mocno dostrzegalne zwłaszcza u panów dojrzałych, bo to oni mają wiele do zmieniania, by prezentować się atrakcyjniej. Mogą ubierać się bardziej młodzieżowo (nawet do przesady) i ogólnie na siłę starać się odmłodzić, zmienić swój wizerunek, zacząć bardziej dbać o sylwetkę, a przede wszystkim – o higienę osobistą. Ważnym objawem jest także staranniejszy ubiór.

Późne powroty

Jest to klasyczny objaw w przypadku mężczyzn, którzy dużo pracują i wydaje im się, że dzięki temu mogą bezpiecznie wracać późno do domu po wizycie u kochanki czy po wspólnym wyjściu z nią. Późne powroty często mają też na celu upewnienie się, że żona już śpi, dzięki czemu nie trzeba będzie się tłumaczyć i nie pojawi się ryzyko, że zauważy jakieś oznaki zdrady.

Tajemnice

Przykładów może być wiele. Generalnie,jeśli otwarty do tej pory mężczyzna, który mówił o wszystkim swojej żonie, nagle zaczyna mieć przed nią sekrety, może dopuszczać się zdrady. Zaniepokoić powinny zwłaszcza rozmowy telefoniczne, podczas których wychodzi z pomieszczenia i nie potrafi sensownie odpowiedzieć, kto dzwonił bądź wykręca się od odpowiedzi, sytuacje, w których bacznie pilnuje swojego telefonu i komputera, nie mówi, gdzie chodzi i z kim oraz niechętnie odpowiada na podobne pytania żony.

Oziębłość 

Dotyczy to zarówno sfery seksualnej, jak i emocjonalnej. Mężczyzna, który zdradza, nie chce już współżyć ze swoją żoną, także dlatego, że zwyczajnie już tego nie potrzebuje. Z tego powodu nie podejmuje aktywności seksualnej bądź wręcz się od niej uchyla, często też zdarza się, że mąż decyduje się przenieść do innej sypialni pod pretekstem, że nie chce budzić żony kiedy wstaje wcześniej od niej. Nie ma też ochoty na zwykłe do tej pory czułości.

Brak bliskości 

Chodzi tu nie tylko o wymieniony wyżej brak czułości, ale też brak porozumienia, pochylania się nad wspólnymi sprawami, a nawet codziennej komunikacji. Mężczyzna, który ma kochankę i odczuwa z tego powodu wyrzuty sumienia, czuje ulgę, kiedy jego żony nie ma w pobliżu, niechętnie patrzy jej w oczy i często trudno jest mu znieść jej fizyczną bliskość. Czasem może też reagować na nią wybuchowością, zwykle jednak po prostu oddala się coraz bardziej, fizycznie i psychicznie.

Znaczące sygnały

Zdradzane kobiety nierzadko starają się tłumaczyć wszystkie zachowania ich mężów, które mogą wskazywać na zdradę i rzeczywiście wiele sytuacji może mieć różne wyjaśnienia. Są jednak takie sygnały, których nie można bagatelizować. Przykładem tego są nie tylko takie znaczące zdarzenia jak ślady szminki czy pudru na kołnierzyku koszuli bądź wyraźny zapach kobiecych perfum na ubraniu bądź kobiece włosy. Niewierny mężczyzna, który spędza czas ze swoją kochanką, może czasem nie dopilnować pozbycia się paragonów z restauracji i kawiarni, a nawet od jubilera czy z kwiaciarni.

Krytyka żony

Zachowanie takie jest typowe zwłaszcza dla mężczyzn, którzy dopiero przy kochance znaleźli to, czego nie dawało im życie z żoną. Wobec tego małżonka nagle może zacząć wydawać się mało atrakcyjna, źle zajmować się domem czy po prostu być drażniąca ze swoimi wiecznymi pretensjami i zajmowaniem się codziennymi sprawami w zestawieniu z zawsze czułą i zadbaną kochanką. W opozycji do tego jednak może pozostawać kolejna reakcja.

Eksplozja uprzejmości

Wielu mężczyzn nie czuje się komfortowo, zdradzając swoją żonę, starają się więc zrekompensować to, zachowując się wobec niej nawet życzliwiej niż do tej pory. Komplementy, przynoszenie kwiatów bez okazji, kupowanie prezentów czy wyręczanie w obowiązkach domowych, chwalenie żony przy innych – to typowe zachowania. Zdradzający ojciec rodziny zwykle chce też wykazać się jako dobry ojciec.

Są to najczęściej wyróżniane przez psychologów oraz obserwowane przez zdradzane kobiety zachowania, które mogą wskazywać, że mężczyzna wdał się w romans. Większość z nich wskazuje na to z dużym prawdopodobieństwem. Poza tym objawy u poszczególnych typów mężczyzn mogą być różne, warto jednak pamiętać, że zdrada zawsze jest stanem nienaturalnym i silnym emocjonalnym wstrząsem, więc praktycznie nigdy nie zdarzają się sytuacje, w których nie wyszłaby na jaw jeśli niewierny mąż poddawany jest wnikliwym, rozsądnym obserwacjom. Przede wszystkim warto zwracać uwagę na drastyczne zmiany w zachowaniu.

Podobne wpisy:

Dobro dzieci czy rozwód ze względu na zdradę?

Zdrada – czy warto ją wybaczyć?

Jak wybrać dobrego adwokata do sprawy o rozwód?

SPODOBAŁ CI SIĘ ARTYKUŁ

>> POLUB NAS NA FB <<

Dodaj opinie